Świat, Polska,
Monaco
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 

Świat2020.03.17 20:27

Rosja i nowe rozdanie w 2024 roku.

 
 

Prezydent Putin i silna Rosja.

Rosja. Trybunał Konstytucyjny: Putin może pozostać jeszcze przez dwie kadencje.


 

Prezydent Rosji Putin może pozostać prezydentem do 2036 roku, jeśli sobie tego życzy.

Według Trybunału Konstytucyjnego Rosji nie jest to sprzeczne z Konstytucją.

Sąd rozważył wiele propozycji zmiany rosyjskiej konstytucji. Natomiast rosyjski parlament w zeszłym tygodniu ustalił, że licznik obecnego prezydenta, Putina, zostanie zresetowany do zera w następnych wyborach, a zatem W.Putin będzie mógł się ubiegać o ponowny start na stanowisko prezydenta Rosji.  Sędziowie Sądu Najwyższego w Rosji nie sprzeciwiają się zmianom. Putin osobiście przyszedł do parlamentu podczas przedmiotowej sesji, aby poinformować przedstawicieli, że jego zdaniem jest to dobra dla Rosji propozycja. Jednak chciał poczekać na opinię i wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Proponowane zmiany konstytucyjne będą przedstawione Rosjanom w referendum. Chodziło też o to, aby zrobić referendum 22 kwietnia, ale z powodu kryzysu dotyczącego koronawirusa nie jest pewne, czy będzie to kontynuowane właśnie tego dnia. Wielu ekspertów i obserwatorów wątpi, czy Putin rzeczywiście pozostanie do 2036 roku. Wielu uważa, że ​​Putin chce mieć wolne ręce, tak aby móc zrezygnować, kiedy uzna to za stosowne.

Następca ... .

Zasadnicze pytanie brzmi, czy i kiedy można będzie znaleźć następcę, do którego Putin i jego najbliższe otoczenie będą mieli wystarczające zaufanie że zadba o Rosję,  o niezależną i silną Rosję. Parlament rosyjski już wcześniej poparł zmiany konstytucyjne: Putin może ponownie uczestniczyć w wyborach. Rosyjski parlament, Duma Państwowa, zaproponowała prezydentowi Putinowi kolejną możliwość kandydowania w wyborach na prezydenta Rosji. Wybory powinny odbyć się w 2024 r. Putin będzie miał już dwa kolejne terminy i zgodnie z obecnymi zasadami nie mógłby ponownie kandydować , ale chodzi o to, że po zgodzie Trybunału "licznik zostanie zresetowany".

Putin powiedział w przemówieniu do Dumy, że chce poczekać i zobaczyć, co sądzi o tym pomyśle sąd konstytucyjny. Odrzucił też wcześniejszy plan, aby nie wprowadzać żadnych ograniczeń czasowych dla prezydentury. W styczniu przedstawił szereg propozycji zmiany konstytucji: Po pierwsze, chce zachować istotny zapis, że nikt nie może być prezydentem przez więcej niż dwie kadencje.

Teraz wydaje się, że 67-letni prezydent chce zachować wszystkie opcje otwarte. „Być może w 2024 r. powie:„ Już nie chcę ”.

Putin był także premierem; w rzeczywistości jest niekwestionowanym liderem Rosji od prawie dwudziestu lat. Wypowiadał się przeciwko praktyce z czasów radzieckich, że owczesni przywódcy pozostawali u władzy aż do śmierci. Być może w międzyczasie będą próbować znaleźć dla niego odpowiedniego następcę ?.   Silny prezydent to podstawa !. Dla Rosji jest to rzecz bardzo ważna.

Daczego jest to takie ważne ?. 

Mianowicie jest to ważne z wielu powodów.

Po pierwsze, Rosja skupia ponad 100 różnych narodowości wyznających różne religie i kultywujących swoje narodowe tradycje. A silny prezydent musi mieć decydujący głos w rozwiązywaniu ewentualnych sporów etnicznych i religijnych. Rosja jest z tradycji bardzo tolerancyjna i każda narodowość jest tam równorzędnie traktowana.

Po drugie, Rosji jedynym pewnym i wiernym sojusznikiem i gwarantem niepodległości jest jej silna nowoczesna Armia o ktorą prezydent dba.

Po trzecie, Rosja nie może sobie ponownie pozwolić na zdrajców typu Gorbaczow i Jelcyn. Tak jeden jak i drugi jeździli regularnie do Washingtonu po wskazówki (jako agenci)  i to oni zdradzili, zniszczyli ZSRR.

Po czwarte, bogactwa naturalne jak złoto, diamenty, ropa i gaz oraz rzadkie metale muszą pozostać własnością państwa i pozostać znacjonalizowane. 

Po piąte, przemysł newralgiczny, istotny dla obronności Rosji także musi pozostać pod kontrolą systemu, rządu.

Jeśli Putin rzeczywiście pozostanie u władzy to może pozostać do 2036 r. Do tego czasu będzie miał 83 lata.

Nie dużo wiecej niż Trump który także chce ponownie zostać prezydentem USA. (A obecnie ma 73 lata).

 
 

 

 
199 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Nowe rozdanie, Rosja, prezydent, świat.
 
Różne zainteresowania.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło