Świat, Polska,
Monaco
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 

Polska2020.05.11 00:19 00:25

Kaczyński przegrał. TVPis kłamie i mówi że wygrał.

 
 

TVPis idzie w zaparte i nazywa przegraną PiS, że czarne jest białym. Tak jak to niegdyś określił sam guru Kaczyński.

 
Polska: wybory później.

 
Nie opozycja, ale własny partner koalicyjny zmusza " potężnego " Kaczyńskiego do sromotnej porażki w kwestii terminu wyborów prezydenckich.

  " Najpotężniejszy " człowieczek w Polsce grał i przegrał. Jarosław Kaczyński - jako poseł i przewodniczący partii - rządzi krajem od pięciu lat bez większego sprzeciwu ze strony swoich wasali. Ale teraz musi jednak uznać za swojego przełożonego lidera z małej grupki, koalicyjnej. Pod naciskiem byłego wicepremiera Jarosława Gowina niedzielne wybory prezydenckie zaplanowane na 10 maja, zostały nagle przełożone. Na czas nieokreślony.

  Późnym wieczorem w środę ogłosili kompromis „gwarantujący, że Polacy będą mieli okazję uczestniczyć w demokratycznych wyborach”.

 Ta decyzja o zorganizowaniu wyborów w późniejszym terminie wydaje się dla ludzi zdrowych na umyśle za nic dziwnego,  ponieważ wiele krajów odkłada wybory podczas pandemii. Ale kryje się za tym dramat, w którym lider partii PiS wódz nad wodzami naczelnik Kaczyński i jego nadworny Gowin z przyklejonego do pis partii. Dramat, który pokazuje, że zarówno supremacja Kaczyńskiego (70 lat) jak i jego koalicjanta jest krucha.

 Guru z Żoliborza  tak sobie postanowił że około trzydziestu milionów wyborców w Polsce miało wybrać w ten weekend nowego prezydenta, pocztą.

  Próbując utrwalić swoją władzę, Kaczyński chciał, aby wybory odbyły się za wszelką cenę, nawet po trupach wyborców, listonoszy, sortujących pocztę, członków komisji wyborczej jak i obserwatorów z OBWE. Ankiety wykazały, że jego kandydat, obecny Andrzej Duda, był na tyle popularny, że w jednej rundzie otrzymałby reelekcję. Odroczenie może oznaczać, że Duda nie jest już postrzegany jako bohater walki z koroną, ale jako wspólnik kryzysu gospodarczego.

  Opozycja bezsilna. 

  Aby nie zmuszać wyborców by udawali się osobiscie do lokali wyborczych w trakcie kryzysu pandemii i narzuconego przez PiS reżimu polegającego na zamknięciu ludzi w domach, pisowski rząd zapowiedział miesiąc temu, że zorganizuje wybory pocztą.

Właściwie już wówczas było jasne że z pogwałceniem prawa. Prawo wyborcze nie powinno być zmieniane na krótko przed wyborami. Większość posłów-osłów w Sejmie, nie dbała o to. Partia Kaczyńskiego PiS ma 198 z 460 miejsc i rządzi przy wsparciu 18 deputowanych z partii Gowina i 19 członków których liderem jest minister "sprawiedliwości" Zbigniew Ziobro.

  Wybory w Polsce muszą się odbyć, ale pocztą.

 Decyzja wywołała krytykę w kraju i międzynarodową. Pracownicy poczty odpowiedzialni za dystrybucję kart do głosowania przewidzieli poważne problemy i zagrozili masowym zgłaszaniem się jako chorzy. Niemal wszyscy byli premierzy i prezydenci Polski wezwali do bojkotu. Ankiety wykazały, że znaczna większość ludności nie chce w taki sposób miec wyborów.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ostrzegła, że ​​kampania, w której kandydaci są izolowani, i muszą siedzieć w domu, nie może być demokratyczna. Także głównie dlatego, że tylko prezydent Duda ma swobodę by wygłaszać swoje przemówienia na żywo, prawie codziennie w publiczel TV - a czasem nawet przez wiele godzin. Z tego powodu, w środę Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, wezwała Polaków do zorganizowania „wolnych i uczciwych” wyborów i oznajmiła że komisja jest w każdym razie zaniepokojona polską demokracją i rządami prawa.

Kaczyński sprzeciwił się także upomnieniu ze strony Rady Wyborczej i mianował swojego człowieka na czele Poczty Polskiej. A karty do głosowania zostały wydrukowane jeszcze przed decyzją senatorów i posłów.

Przeciwnicy samowoli guru z PiSu mogli jedynie działania spowolnić. Na szczęście w ubiegłym roku koalicja PiSu straciła większość w Senacie. Instytut ten, w przeciwieństwie do prezydenta, nie ma prawa weta, ale poświęcił miesiąc na omówienie propozycji głosowania korespondencyjnego. Prawdziwa przeciwwaga dla Kaczyńskiego pochodziła z nieoczekiwanego źródła. Jego wicepremier Gowin ustąpił, podał się do dymisji z powodu tej sprawy prawie miesiąc temu, ale pozostał członkiem parlamentu. W tym tygodniu okazało się, że on i jego partia nie poprą w sejmie nowego skleconego na kolanie prawa wyborczego. Według niektórych mediów pomimo prób PiS deklaracji obiecanek aby zadowolić członków tej opornej grupy.

Kaczyński musiał wybierać między kryzysem rządowym i utratą swojej władzy z tzw tylnego siedzenia, czy tylko opóźnieniem wyborów. Okazuje się że to nie rząd z niby premierem Morawieckim w Polsce, ale zwykli posłowie jak Kaczyński i Gowin, dwaj szarzy posłowie, ogłosili razem, że wybory nie odbędą się 10 maja w niedzielę, co tym samym pokazuje, gdzie jest ta prawdziwa władza i w czyich rękach znajduje się los Polski. Kto tak naprawdę  rządzi i niszczy Polskę. 

Nadal nie jest jasne, jakie są szanse na ponowne wybranie Dudy. Jednak według sondaży to on pozostaje faworytem. Nie wiadomo również, czy też niektóre partie opozycyjne zastąpią tych słabych kandydatów.

 " Gra zaczyna się od nowa, a kandydaci będą zgłaszani ponownie” - powiedział Gowin dla Gazety Wyborczej. Wedlug obserwacji nie wygląda na to, że sam złoży ofertę na prezydenta.

Wybory prawdopodobnie odbędą się tego lata. Jeśli Polsce uda się zorganizować sprawne głosowanie pocztowe, może stanowić przykład dla innych krajów, w tym USA. Ale miniony miesiąc pokazuje, że koalicja rządowa jest zaangażowana głównie w wewnętrzne walki. Natomiast opozycja to nierozgarniete dzieci w piaskownicy kłucące się o wiaderko do piasku. Zamiast na ten czas wyłonić jednego poważnego kompetentnego kandydata z pośród Polaków a nie żydo-ukrainca-niemca.

Ale jak tu o Polaka, o polskiego kandydata na prezydenta Polski jak te wszystkie partie są zdominowane przez obcych polskojęzycznych Polaków. Mających wyłącznie na uwadze swoje własne interesy i interesy obcych, głównie USA, Izraela i UPAdliny !

 

 
 
 

 
242 odsłony   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: WYBORY, POLSKA, 10 MAJ.
 
Różne zainteresowania.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło