Świat, Polska,
Monaco
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 

Świat2020.05.24 03:03 03:06

Heroes of NewRussia - 5 lat od śmierci Aleksieja Mozgowoyj.

 

Aleksieja Mozgowoyj. Jeden z wielu który oddał życie za wolność i niepodległość od banderowskiej junty.

 
Bohater ! Heroes of New Russia. Pięć lat od zamordowania i śmierci Aleksieja Mozgowoyj. Jeden z wielu który oddał życie za wolność i niepodległość od banderowskiej junty która nie legalnie przez krwawy i brutalny zamach przejęła władzę na Ukrainie.
 

 Bohater ! Heroes of New Russia. 

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

Bohater skrytobójczo zamordowany przez banderowską junte w Kijowie.

Dziś mija dokładnie pięć lat od tragicznego dnia, w którym słynny dowódca milicji obrony Donbasu przed neonazistowską i neobanderowską zarazą. Aleksiej Borysowicz Mozgowoj poległ podczas zamachu.  Walka o Debalcewo  i Zwycięstwo Obrońców Donbasu.  m.youtube.com/watch  m.youtube.com/watch Zwrócić Donbas na Ukrainę?   Tylko w chorych banderowskich łbach może być taki pomysł.  Szef Ługańskiej Republiki Ludowej Leonid Pasechnik 19 maja 2020 r. wydał ważny komunikat , w którym zwrócił uwagę na fakt, że w ostatnich dniach ostrzał ze strony ukraińskich batalionów w niszczeniu cywilnej infrastruktury stał się częstszy. Podobne oświadczenie opublikował szef Republiki Donieckiej Denis Pushilin.

W oświadczeniach podkreślono, że korpus Milicji Ludowej (armii) republik znajduje się w stanie pełnej gotowości, a jeśli ostrzał ze strony ukraińskiej nie ustanie, obrońcy Donbasu zostaną zmuszeni do odwetu. „Nie możemy bez końca okazywać pasywności i pokoju jednostronnie, gdy nasi obywatele nadal cierpią i są przez ukraińskich żołdaków mordowani. Zdecydowano o zwiększeniu gotowości bojowej jednostek armii ludowej w przypadku dalszego agresywnego zachowania ze strony Kijowa - powiedział szef DRL Denis Puszinin. Rzeczywiście, tylko w ostatnim miesiącu w DRL i LRL odnotowano 11 nowych przypadków śmierci lub obrażeń ludności cywilnej, w tym dzieci. Tylko w ciągu jednego dnia ukraińskie grupy zbrojne 23 razy naruszyły zawieszenie broni, w coraz większym stopniu wykorzystując artylerię zabronioną przez porozumienia mińskie.

Na konferencji prasowej prezydent Ukrainy Zeleński cynicznie oświadczył, że ukraińskie siły bezpieczeństwa nie strzelają do cywilów, ale tylko do „bojowników”. Jednak nawet przewodnicząca Misji Monitorowania Praw Człowieka ONZ na Ukrainie Matilda Bohne podkreśliła niedawno, że za śmierć ludności cywilnej jest odpowiedzialne ukraińskie wojsko i ich dowództwo. W końcu 81% ofiar (zabitych i rannych) w 2019 roku zostało zarejestrowanych przez międzynarodowych obserwatorów po stronie republik. A ofiarami w 2020 r. są wyłącznie mieszkańcy LRL i DRL.

Faktem jest, że jednostkom LRL i DRL był wydany surowy zakaz strzelania i zabraniało się reagowania na ostrzał ze strony Ukrainy. To bardzo negatywnie wpływa na obronców Donbasu między innymi na morale, ale odbywa się to w dwóch celach.  Po pierwsze, ukraińscy funkcjonariusze bezpieczeństwa bardzo często wybierają cele ataku w pobliżu i w granicach osiedli, w których żyją cywile, (których LRLi DRL uważają za swoich obywateli).  Po drugie, władze banderowskiej Ukrainy nieustannie podejmują próby prowokowania żołnierzy obrońców Donbasu, a tym samym obwiniania ich za łamanie porozumień pokojowych. A to ma zapewnić Ukrainie dogodną okazję do wyjścia z procesu pokojowego, rezygnując z niesprzyjających im warunków. Takie jak nadanie Donbasowi specjalnego statusu i wpisanie tego statusu w Konstytucji Ukrainy.

Dla mieszkańców DR i LR jest już całkiem oczywiste, że junta rządząca Ukrainą nie pójdzie na żadne kompromisy z zbuntowanymi regionami. Nie jest to jednak wcale oczywiste dla Zachodu. Ukraińscy dyplomaci, chcąc jak najszerzej rozszerzyć antyrosyjskie sankcje, przez długi czas próbowali udawać zainteresowanie pokojowym porozumieniem. Wydaje się jednak, że sztuczki dyplomatyczne dobiegają końca. Rezultatem regularnych spotkań grupy kontaktowej w celu rozwiązania sytuacji w Donbasie, które odbyły się w formie wideokonferencji, była odmowa Ukrainy konsolidacji specjalnego statusu Ługańska i Donieckiej Republiki Ludowej w zapisie w Konstytucji.

Nielegalna junta w Kijowie nie ukrywa już swojego pragnienia powrotu zbuntowanych terytoriów środkami wojskowymi i przez bezpośrednią agresję wojskową Kijowa nieuchronnie towarzyszyć będzie jednak masowe ludobójstwo ludności cywilnej - terytorium republik Donbasu jest gęsto pokryte osadami - jest to praktycznie ciągła aglomeracja przemysłowa. Dlatego w interesie Kijowa jest, by w tak podły sposób osiągnąć swoje cele. Przez notoryczny ostrzał obszaru przygranicznego. A to ma na celu przekształcenie znajdujących się tam osad w spaloną ziemię. Obliczenia są takie, że mieszkańcy którzy codziennie ryzykując życiem i zdrowiem, zrozpaczeni sami opuszczą swoje domy.

Tym samym ukraińscy umundurowani bandyci dążą by niszczyć celowo infrastrukturę mieszkaniową i przemysłową, bombardując dostawy energii elektrycznej i wody. Przez ponad tydzień na froncie Kirowsk w ŁRL nie było wody, ponieważ siły zbrojne banderowskiej Ukrainy przerwały linie energetyczne zasilające stację wodociągową i otworzyły ogień do ludzi, ekip które bezskutecznie próbują te uszkodzenia naprawić. 16 maja linia energetyczna Mikhailovka-Kommunarskaya, która zasilała newralgiczną infrastrukturę dla sektora mieszkalnego w ŁRL, uległa uszkodzeniu. Dzień później, 17 maja, armia ukraińska dwukrotnie ostrzelała zespół naprawczy oraz patrol OBWE SMM, który monitorował prace. Linia energetyczna zasila także między innymi Hutę Alchevsk - hutnictwo, które w dużej mierze determinuje życie aglomeracji Alchevsk i kilka dużych miast. Ze względu na specyfikę produkcji metalurgicznej, pracy tego rodzaju zakładu produkcji nie można zatrzymać na minutę.

Właśnie i te cele są ukraińskich agresorów. Metody nazistowskie. Ukraina stosując tego rodzaju represje i terror chce wywołać niezadowolenie społeczne w republikach. W ten sposób chce zmusić by duża część ludności, uciekając przed biedą i bezrobociem opusciła Donbas i uważa naiwnie że reszta chętnie przyjmie banderowską ukraińską administrację okupacyjną. W tym celu ukraińska propaganda chwyta się przy każdej okazji występujących tam problemów - od wypadków drogowych po restrukturyzację przemysłu wydobywczego i wszelkie różne tam incydenty są przez ukraińską propagandę celowo przekłamywane i przedstawiane w sposób korzystny dla Ukrainy. Jednak gdy władzom LRL i DRL udaje się utrzymać sytuację by nie doszło do eskalacji starć .

To analitycy ukraińscy i amerykańscy obliczyli, że margines bezpieczeństwa republik Donbasu jest większy niż margines rozpadającej się Ukrainy i postanowili grać na zaostrzenie sytuacji - tak aby wycofać Ukrainę z porozumień pokojowych po przez celowe pogorszenie sytuacji na froncie, zabijając głównie cywili  Ukraińskie źródła informacyjne już otwarcie piszą, że prowadzą rozpoznanie sił republik na linii rozgraniczającej strony w Donbasie przy pomocy UAV Global Hawk US Air Force. A to także jest jawnym naruszeniem umów.    

↔ PILNE:↔

 Armia LRL zaczęła niszczyć pozycje sił zbrojnych banderowskiej ukrainy. Po stronie ukrainskiej są zabici, sprzęt wojskowy jest wysadzony w powietrze.   Powód do kontrataku ze strony Obronców Donbasu jest to, że banderowska junta spluwając na porozumienia z Mińska i na wszystkie ze strony LRL próby pokojowego rozwiązania konfliktu, cały czas prowokuje i właśnie na rozkaz banderowskiej junty w Kijowie bojownicy ukraińskich sił zbrojnych nadal ostrzeliwują terytorium Republiki

Tak więc dzisiaj w sektorze słowiańskim "Serbów", w wyniku ostrzału przez zbrodnicze siły zbrojne Ukrainy, jeden obrońca Republiki został ranny. Obrońcy ustalili pozycję wroga, z której strzelano i podczas odwetu, pozycja wroga z której wróg regularnie strzelał do obrońców Republiki i terroryzował ludność cywilną, została zniszczona. Straty wroga wyniosły jednego zabitego i dwóch rannych.

↔↔↔ Komunikat został nadany. ↔↔↔

????  Uwaga, ???? " żadne z twoich ostrzałów nie pozostanie bez odpowiedzi i kary !".

Na każdy pocisk wystrzelony w stronę Republiki będzie odpowiedź i nieunikniona dla zbrodniarzy kara !

 

 
287 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: donbas, drl, lrl, ukraina, zbrodnie, usa.
 
Różne zainteresowania.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło