Świat, Polska,
Monaco
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 

Świat2020.11.10 23:48 23:57

Kapitulacja Paszynina i definitywny koniec jego kariery.

 
 

Kapitulacja Paszyniana i definitywny

koniec jego kariery !!! .


 

Cierpliwość Putina i mądrość jego taktyki przyczyni się do tego ze sami Ormianie przepędzą rusofoba Pasziniana na zbity łeb. Jego rusofobia osłabiła Armenię i umożliwiła Azerbajdzanowi wraz z Turkami zaatakować Górski Karabach.

 

  Tak wygląda rusofobiczny Paszinian. 

Premier Armenii który dwa lata temu nazywał Rosje okupantem a teraz za wszelką cenę chciał by Rosjanie poświęcali swoje życie dla obrony Karabachu.

Jednak mądry strateg Putin nie dał się mu wykorzystać by narażać życie  rosyjskich żołnierzy . By bronić  tych którzy dwa lata temu wrzeszczeli że Rosja to okupant, by następnie gdy Rosja zatrzyma Azarbaidżan i zapanuje pokój to te same szumowinybędą pluć na Rosję i nazywanać okupantem. 

Oszołomy z wypranymi mózgami przez zachodnią propagandę drą gęby ! 2018 rok. 

Teraz po klęsce !  2020 rok.

Paszinian  rusofob który doprowadził do osłabienia sojuszu Rosji z Armenią a tym samym  do ułatwionej agresji Azerbejdżanu przeciwko Górskiemu Karabachowi. Będzie musiał odpowiadać za klęskę przed ormiańskim narodem. 

Po ogłoszeniu przez Paszinisna kapitulacji wściekli na Pasziniana Ormianie zajęli budynki rządowe i maszerują w kierunku jego siedziby.

Dla Rosji zestrzelenie "przypadkowe" przez Azerów rosyjskiego helikoptera i śmierć dwóch rosyjskich żołnierzy było też sygnałem że Azerbajdzan przekroczył czerwoną linię.

Rosja wydała zdecydowane ultimatum i zagroziła że Aliejw musi natychmiast wstrzymać wszelkie działania zbrojne - bo innaczej poniesie surowe osobiste konsekwencje.

Armia rosyjska wysłała natychmiast do Górnego Karabachu tysiące żołnierzy z pojazdami opancerzonymi. 

Szczegóły.

Siły Zbrojne Rosji wysłały do ​​Górskiego Karabachu około 2000 żołnierzy wraz z wojskowymi samolotami transportowymi, aby zapewnić kontrolę dotyczącą zakończenia działań wojennych.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej oświadczyło, że Ił-76 dostarczył sprzęt woskowy dla sił pokojowych w Artsakh między innmi 1960 żołnierzy i 470 jednostek sprzętu wojskowego.

Tak więc do sprawowania kontroli zawieszenia broni i działań zbrojnych w strefie konfliktu o Górski Karabach został wysłany kontyngent pokojowy Federacji Rosyjskiej w liczbie 1960 żołnierzy, 90 transporterów silnie uzbrojonych i opancerzonych, 380 samochodów i specjalnego sprzętu - podał resort obrony. 

Ministerstwo Obrony wyjaśniło, że żołnierze i oficerowie zostali wysłani z lotniska wojskowego w Uljanowsku. Podaje się również, że głównymi siłami kontyngentu sił pokojowych jest oddział 15 wyodrębnionej brygady zmotoryzowanej (operacje pokojowe) z Centralnego Okręgu Wojskowego.

Jak informuje RT, " skierowane siły na teren konfliktu będą działać we współpracy z jednostkami 102 rosyjskiej bazy wojskowej w Giumri która znajduje się w Armenii i  jest uzbrojona w ciężką broń oraz  w samoloty szurmowe i bojowe.  Prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev w oświadczeniu mówił o szczegółach porozumienia. Według niego okres pobytu rosyjskiego kontyngentu pokojowego wynosi 5 lat z automatycznym przedłużeniem. Jednak to Rosja będzie  decydowała o ewentualnym przedłużeniu. Jak donosi "RT" w poniedziałek po południu zastępca przewodniczącego Zgromadzenia Ustawodawczego regionu Uljanowsk, Ayrat Gibatdinov, opublikował materiał filmowy i powiedział, że rosyjscy wojskowi udają się na lotnisko w celu wysłania ich do Górskiego Karabachu. Informacja została potwierdzona. 

Krótkie komunikaty:

Pasjanian powiedział, że zwróci się do narodu ormiańskiego „w najbliższych dniach”. Nie podał dalszych szczegółów.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział agencji informacyjnej Interfax, że traktat przewiduje rozmieszczenie rosyjskich sił pokojowych, które będą stacjonowały wzdłuż linii byłego frontu w Górskim Karabachu. Putin powiedział, że to porozumienie „zapewni warunki niezbędne do trwałego i pełnego rozwiązania kryzysu w Górskim Karabachu”.

^ Prezydent Azerbejdżanu Alijew powiedział, że porozumienie między trzema krajami stanie się „kluczowym” punktem rozwiązania konfliktu ”.  


  

            ~     O to skutki wojny.   ~

 

 
95 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Armenia, kapitulacja, wojna.
 
Różne zainteresowania.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło