Świat, Polska,
Monaco
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 

Świat2020.11.15 07:45 08:16

SNOWDEN bohater który ujawnił prawdę ryzykując życiem i prześladowaniami .

 
 
Są bohaterowie na tym świecie którzy kosztem własnego życia i bezpieczeństwa ujawniają amerykańskią obłudę o prawach wolności słowa i respektowaniu praw człowieka i o światowym amerykańskim państwowym terroryźmie.
 

  Zdrada czy patriotyzm ?  Edward Snowden. 

 USA  chce uchodzić dla świata za wzór prawa,  wolności i sprawiedliwości. 

Tylko wewnątrz jest to państwo doszczętnie przegnite obłudą, hipokryzją i kłamstwem. 

To wszystko jest zasługą skorumpowanych politycznych  elit od niskich do najwyższych poziomów władz.

Tam gdzie pieniądz rządzi tam nie ma uczciwości i sprawiedliwości,  tam są wyłącznie interesy wielkich posiadaczy plasujących się ponad prawem.  A prawo służy jedynie do karania tych którzy mają czelność ujawniać oszustwa i nadużycia władzy i  tym samym naruszają interesy pieniądza i oszukańczej władzy.  

   

 

        Nowe życie Snowdena w Rosji: pisarz, mówca i przyszły ojciec.

Edward Snowden to były oficer CIA i techniczny pracownik NSA który zasłynął z odtajnienia dokumentów dotyczących inwigilacji, jaką amerykańskie służby wywiadowcze przeprowadziły na milionach ludzi na całym świecie. W Rosji znalazł schronienie dla siebie i swojej rodziny, dlatego Snowden i jego żona zdecydowali się uzyskać obywatelstwo rosyjskie.

Rosja przyjęła Snowdena nie tylko po przez udzieloną pomoc i nie zdradzając go Stanom Zjednoczonym tak jak to haniebnie postąpił Ekwador z Julian'em Assange założycielem WikiLeaks wydając go w ręce policji i zdradzając go na rzecz Stanom Zjednoczonym, ale Rosja okazała Snowden'owi także tolerancję wobec jego krytyki Putina, którą wypowiadał także w rosyjskich mediach. 

 Materiał o życiu byłego amerykańskiego oficera wywiadu został opublikowany przez ABC w Hiszpanii.

 Były oficer CIA i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA (NSA) Edward Snowden przekazał WikiLeaks tysiące tajnych dokumentów ujawniających nielegalne metody szpiegostwa w Internecie.

 Następnie by chronić swoje życie opuścił Chiny i dostał się do Rosi a po latach poprosił o obywatelstwo rosyjskie, aby zapewnić sobie trwałe schronienie przed prześladowaniami ze strony władz USA, które chcą pociągnąć go do odpowiedzialności za zdradę. 

  Snowden i jego żona chcą mieszkać w Rosji.

" Dlatego w tym czasie pandemii, kiedy granice są zamknięte, będziemy ubiegać się o obywatelstwo Rosji ”- napisał w oświadczeniu 37-letni Edward Snowden na Twitterze.

 Według prawnika Anatolija Kucheny, pod koniec grudnia 2020 para będzie miała pierwsze dziecko, które otrzyma automatycznie obywatelstwo rosyjskie.

  Edward Snowden i jego żona Lindsay Mills zachowają obywatelstwo amerykańskie, a proces podwójnego obywatelstwa jest możliwy dzięki temu, że otrzymali stały pobyt w Rosji. „Lindsay i ja pozostaniemy Amerykanami, wyjaśnimy naszemu synowi wszystkie wartości Ameryki, które kochamy, w tym czym jest wolność słowa, a wolność słowa też właśnie mamy w Rosji ”.

 Jednak jego ojciec uważa że głównym celem jest powrót jego syna do Stanów Zjednoczonych, aby „połączyć się z rodziną”. Lonnie Snowden odwiedził swojego syna w Rosji w październiku 2013 roku.

 Edward Snowden mieszka w Rosji od ponad siedmiu lat. Przybył do Moskwy incognito z Hongkongu 23 czerwca 2013 r. Ucieczka: Snowden udał się do Hongkongu a potem liniami lotniczymi Aerofłotu do Moskwy, dokąd przybył 23 czerwca 2013 i gdzie czekał na niego samochód z rejestracją dyplomatyczną, prawdopodobnie Ekwadoru. W pierwszym momencie Snowden uzyskał pomoc od organizacji WikiLeaks i jej założyciela Juliana Assange. 

  W wielu krajach odmówiono mu azylu. Wenezuela zaproponowała mu azyl 6 czerwca 2013 roku.

 Ale kiedy znalazł się na lotnisku w Moskwie okazało się że USA cofnęło mu paszport, więc nie mógł dalej podróżować. Były oficer CIA / NSA pozostał w stolicy Rosji bez ważnych dokumentów, więc mógł opuścić terminal tranzytowy lotniska Szeremietiewo dopiero pięć tygodni później.

 1 sierpnia 2013 roku uzyskał azyl w Rosji na rok, który następnie został przedłużony o trzy lata od 2014 do 2017 roku. 

  Edward Snowden poznał swoją przyszłą żonę w Internecie. Lindsay Mills pochodzi z Maryland, jest tancerką. Para pobrała się w Rosji w 2017 roku. Obecnie były z NSA specjalista techniczny pisze książki i świadczy usługi konsultingowe IT na całym świecie za pośrednictwem wideokonferencji. Jednak sam Edward Snowden nie pojawia się publicznie, a jego dokładne miejsce zamieszkania jest nadal nieznane. Prawnik Anatolij Kucherena niestrudzenie powtarza, że ​​takie zachowanie jest podyktowane względami bezpieczeństwa i twierdzi, że Edward Snowden nie mieszka w stolicy Rosji. Jednak według niektórych rosyjskich publikacji Snowden mieszka w jednej z dzielnic na przedmieściach Moskwy. 

  „Fair Trial” w USA  ???. 

  W 2015 roku Edward Snowden wyraził chęć powrotu do Stanów Zjednoczonych pod warunkiem „sprawiedliwego procesu”. Amerykański sąd zarzuca mu szpiegostwo i zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. 

 W zeszłym roku Edward Snowden opublikował pamiętnik zatytułowany "Permanent Record". W książce opowiada, jak pracował nad stworzeniem globalnego systemu nadzoru dla NSA, jak czuł wyrzuty sumienia, dlatego wszystkie informacje przekazał portalowi WikiLeaks, który w 2010 roku opublikował ponad 90 tysięcy raportów wojskowych ze zbrodniczych działań USA w Afganistanie i około 400 tys. dokumentów dotyczących brutalnej wojny w Iraku. 

 Za przestępstwa, o które jest oskarżony, Edward Snowden może otrzymać wyrok dożywocia. Waszyngton zażądał ekstradycji Edwarda Snowdena, ale Moskwa odmówiła ekstradycji, ponieważ na pewno nie otrzyma on sprawiedliwego procesu w Stanach Zjednoczonych.

 W sierpniu ubiegłego roku Donald Trump powiedział, że rozważa ułaskawienie byłego pracownika CIA i NSA-Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA. Ale od słów do czynów jest bardzo daleko w przypadku Trumpa i jego administracji. 

  A może chcieli Snowdena wprowadzić w pułapkę !!!.  

Extra Info.

Ujawniając proceder którym parała się amerykańska NSA podsłuchująca i zbierająca dane na temat obywateli własnego kraju i innych panstw a nawet swoich sojuszników niemiecka kanclerz A. Merkel wzniecił dyskusję o prawie do prywatności na niespotykaną wcześniej skalę. Zapłacił za to wysoką cenę, musiał uciekać z USA i prosić o pomoc i o azyl w Rosji,

 Sąd apelacyjny jednego z okręgów Stanów Zjednoczonych obejmującego zachodnie stany ogłosił, że program masowej inwigilacji rozmów i wiadomości telefonicznych prowadzony we współpracy z dostawcami tych usług był nielegalny i niekonstytucyjny. Stwierdzono, że argumenty podawane przez pracowników agencji dla obrony systemu, mające udowodnić jego użyteczność były zwykłymi kłamstwami. 

Sąd po zapoznaniu się ze sprawą stwierdził, że dokumenty śledztwa kompletnie to potwierdzają. Dla zapoznanych ze sprawą nie jest to żadne  zaskoczenie, bo to nie pierwsze kłamstwo pracowników tej szpiegowskiej agencji. 

 Dla wyjaśnienia, przyklad, że jednym z wydarzeń, które pchnęły Snowdena do działania, było złożenie fałszywego oświadczenia przez dyrektora wywiadu przed Kongresem, że NSA nie zbiera danych amerykańskich obywateli i sojuszników USA jak m.innymi podsłuchy  liderów państw NATO. 

Niech nikt naiwnie nie myśli, że od tamtego czasu USA przestało inwigilacji obywateli USA i obywateli innych państw. 

Każde państwo ma swój system podsłuchów i szpiegowania, nie ważne jaką mają nazwę. 

W 3 RP powstały jak grzyby po deszczu.  A RODO ? to ściema ochrony praw osobowych.  Banki mają prawo żądać naszych prywatnych danych  aż do prapra babki i prapra dziadka. A władze państwowe i te także niższego szczebla administracyjne nie mają żadnych ograniczeń w rejestrowaniu naszych poufnych prywatnych danych.

 Taka jest ta nasza wolność w takim obludnym systemie zwanym demokratyczym i  wolnym o szumnych hasłach tzw prawach człowieka. 

 

Nie dawno bo 11.XI. był marsz wolność  !  I co czy to był dowód wolności w faktycznej rzeczywistości ?

Czy ludzie domagali się właśnie wolności od władzy która jest po to by tą wolność odbierać, dusić i zakuć w kajdany. 

 

Od roku wykorzystują dogodną dla siebie sytuację i pod flagą covid 19 to właśnie robią, 

Ograniczają, duszą wolność  i kneblują  a za sprzeciw karają i represjonują

 

 

 
171 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Snowden, Assenge, prawda, bohater.
 
Różne zainteresowania.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło